Na co zwracać uwagę podczas zakupu gablot szklanych?

Na co zwracać uwagę podczas zakupu gablot szklanych?

Gabloty szklane to doskonałe narzędzie reklamowe i informacyjne, które, wyeksponowane w odpowiedni sposób, jest w stanie zainteresować potencjalnych klientów sklepu czy lokalu oferowanymi przez nie produktami bądź usługami lub przekazać ważne ogłoszenia czy wiadomości. By takie gabloty spełniały w odpowiedni sposób swoją rolę, przed ich zakupem warto jest zwrócić uwagę na kilka podstawowych spraw.

Przede wszystkim gabloty szklane należy dopasować pod względem rozmiarów do materiałów reklamowych bądź informacyjnych, które będą w nich umieszczone. Niezwykle istotny jest także materiał, z którego wykonana została płyta wewnętrzna gabloty. Do wyboru tutaj są zazwyczaj trzy opcje: płyta korkowa, materiałowa lub magnetyczna.
Ponadto bardzo ważną rolę w gablotach szklanych odgrywają zawiasy. Mogą być one wykonane z różnych materiałów. Tańszą opcją są zawiasy aluminiowe, ale nie są one tak trwałe jak chociażby zawiasy ze stali, które posiadają zwiększoną wytrzymałość na otwieranie i zamykanie. Należy pamiętać również o względach bezpieczeństwa. Jeśli chcemy zadbać o bezpieczeństwo materiałów umieszczonych wewnątrz gabloty, warto jest pomyśleć o tym by posiadała ona wysokiej jakości zamek na kluczyk, a zamiast zwykłego szkła szyby, zdecydować się na szkło hartowane. Warto jest oprócz tego pomyśleć o wyposażeniu dodatkowym, wśród którego można wyróżnić chociażby stojaki czy oświetlenie LED-owe umożliwiające efektywną reklamę lub przekazywanie ważnych informacji także w porach wieczornych i nocnych.