Kiedy warto zastosować druk wielkoformatowy?

Kiedy warto zastosować druk wielkoformatowy?

Druk wielkoformatowy
Jedną z najskuteczniejszych form reklamy zewnętrznej jest druk wielkoformatowy. Jest to technologia, w której wykonane są ogromne bilbordy, wiele tablic reklamowych, banerów i szyldów. Również wielkie plakaty, reklamujące nowości filmowe to właśnie ten rodzaj druku.
Druk wielkoformatowy wykonuje się na różnego rodzaju materiałach, zazwyczaj jednak jest to specjalny papier lub folia. Druk można w dalszej kolejności obrabiać np. za pomocą laminatu.

Wielki format w reklamie
Druk wielkoformatowy stosowany jest przede wszystkim w reklamie. Jego zastosowanie podyktowane jest zazwyczaj chęcią dotarcia do dużej grupy odbiorców poprzez reklamę zewnętrzną. Duże i dobrze wyeksponowane plansze, zapełnione odpowiednią treścią, mają być widoczne z daleka i przyciągać uwagę. Czy jednak zawsze jest to najlepsza forma reklamy zewnętrznej? Trzeba sobie zadać pytanie: kiedy warto zastosować druk wielkoformatowy?

Opłacalny wybór
Najważniejszą zaletą druku wielkoformatowego jest szybki czas realizacji, mierzony od projektu do gotowej realizacji. Na dodatek możliwy jest druk nawet jednostkowych egzemplarzy. Jest to więc idealne rozwiązanie w przypadku konieczności stworzenia reklamy szybko, ale z zachowaniem wszelkich zasad dotyczących jakości. To najbardziej opłacalny wybór przy szybkiej i niskonakładowej (np. lokalnej) edycji reklamy.