Jak dobrać litery przestrzenne?

Jak dobrać litery przestrzenne?

Czym są litery przestrzenne?

Litery przestrzenne lub litery 3D są wykonane z różnego rodzaju materiałów, zazwyczaj z tworzyw sztucznych. Współcześnie często wykonuje się je również w formie reklamy świetlnej (jako świecący napis), ale niekiedy jest to wciąż tradycyjna forma, polegająca na przestrzennym zaprezentowaniu liter lub prostego logo firmy.

Litery przestrzenne w reklamie

Wykorzystanie liter przestrzennych w reklamie jest coraz powszechniejsze. To idealne rozwiązanie w przypadku oznaczania siedziby firmy, frontonu sklepu czy też po prostu w przypadku reklamy zewnętrznej, umiejscowionej w dobrze widocznym miejscu.

Idealny wybór
Wiele osób stawia sobie pytanie: Jak dobrać litery przestrzenne? Nie jest to najłatwiejsza kwestia, ale warto ją rozważyć zanim złoży się zamówienie.
Najważniejsza kwestia wiąże się z krojem czcionki i wielkością liter. O ile sam kształt jest ograniczony jedynie możliwościami technicznymi, o tyle już wielkość ma ogromne znaczenie, ponieważ jest uzależniona od odległości, z jakiej reklama będzie oglądana.
Druga ważna rzecz, to materiał z jakiego litery mają być wykonane. W przypadku liter świecących lub podświetlanych dotyczy to również sposobu oświetlenia.

Dodatkowe informacje
Warto przemyśleć również kwestię dodania do liter logo. Prosty logotyp świetnie zaprocentuje przy promocji marki.

No tags for this post.