Jak dobrać litery przestrzenne?

Jak dobrać litery przestrzenne?

Czym są litery przestrzenne?

Litery przestrzenne lub litery 3D są wykonane z różnego rodzaju materiałów, zazwyczaj z tworzyw sztucznych. Współcześnie często wykonuje się je również w formie reklamy świetlnej (jako świecący napis), ale niekiedy jest to wciąż tradycyjna forma, polegająca na przestrzennym zaprezentowaniu liter lub prostego logo firmy.

Litery przestrzenne w reklamie

Wykorzystanie liter przestrzennych w reklamie jest coraz powszechniejsze. To idealne rozwiązanie w przypadku oznaczania siedziby firmy, frontonu sklepu czy też po prostu w przypadku reklamy zewnętrznej, umiejscowionej w dobrze widocznym miejscu.

Idealny wybór
Wiele osób stawia sobie pytanie: Jak dobrać litery przestrzenne? Nie jest to najłatwiejsza kwestia, ale warto ją rozważyć zanim złoży się zamówienie.
Najważniejsza kwestia wiąże się z krojem czcionki i wielkością liter. O ile sam kształt jest ograniczony jedynie możliwościami technicznymi, o tyle już wielkość ma ogromne znaczenie, ponieważ jest uzależniona od odległości, z jakiej reklama będzie oglądana.
Druga ważna rzecz, to materiał z jakiego litery mają być wykonane. W przypadku liter świecących lub podświetlanych dotyczy to również sposobu oświetlenia.

Dodatkowe informacje
Warto przemyśleć również kwestię dodania do liter logo. Prosty logotyp świetnie zaprocentuje przy promocji marki.