Czym jest system informacji wymiennej?

Czym jest system informacji wymiennej?

System informacji wymiennej został stworzony z myślą o ułatwieniu szybkiej identyfikacji instytucji, budynków, pomieszczeń, a nawet pracowników. Za pomocą różnego rodzaju tabliczek informacyjnych potencjalny klient może bez problemu znaleźć interesujące go przedsiębiorstwo czy odpowiedni oddział firmy. System ten składa się z kilku elementów informacyjnych, o których warto powiedzieć kilka słów.
Pierwszym z nich jest podświetlany numer na budynku. Takie rozwiązanie ma dwie ważne zalety. Po pierwsze pozwala w łatwy sposób wyróżnić budynek firmy na tle konkurencji, zaś po drugie sprawia, że przedsiębiorstwo jest widoczne w pochmurny dzień, a nawet w noc. Jest to niezwykle ważne, ponieważ jeśli w naszym bliskim sąsiedztwie znajdują się inne firmy związane z naszą branżą, możemy w ten sposób przykuć uwagę klienta, dzięki czemu unikniemy sytuacji, w których niemożność znalezienia naszej siedziby pcha zainteresowanego w ramiona konkurencji. Drugim dostępnym rozwiązaniem są tabliczki informacyjne. W tym przypadku ilość możliwych wariantów stylistycznych czy wykończeniowych jest zależna wyłącznie od wyobraźni zleceniodawcy. Szklane, metalowe, plastikowe, w dowolnej kolorystyce i kształcie – czegóż chcieć więcej? Największym atutem tego rozwiązania jest możliwość wymiany zamieszczonej informacji w zależności od potrzeby. Nie musimy zmieniać tabliczki na drzwiach za każdym razem, kiedy inny pracownik przejmuje gabinet, wystarczy zmienić drukowaną wkładkę.
System informacji wymiennej jest doskonałym narzędziem identyfikacji firmy. Nie tylko wpływa na rozpoznawalność przedsiębiorstwa, ale również utrwala jego wizerunek w umysłach klientów.